روانشناسان و مشاوران باید از صلاحیت حرفه ای و اخلاقی برخوردار باشند
ارسال شده توسط modir در 1392/02/09 19:01:15
رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران گفت: صرف داشتن مدارک تحصیلات تکمیلی روانشناسی و مشاوره برای اخذ پروانه اشتغال تخصصی کافی نیست بلکه متقاضیان باید از صلاحیت حرفه ای، تخصصی و اخلاقی لازم برخوردار باشند.

ˈعباسعلی اللهیاریˈروز یکشنبه در چهارمین نشست مشترک روسای شوراهای استانی و اعضای شورای مرکزی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، افزود: این سازمان تلاش می کند با اتخاذ ساز و کارهای مناسب نسبت به ارتقا سطح کیفی و تخصصی روانشناسان اقدام کند.

وی، اظهار داشت: تمام روانشناسان و مشاوران زمانی دارای هویت حرفه ای و تخصصی و از امتیازات علمی و حرفه ای سازمان برخوردار خواهند بود که به عضویت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در آمده و پروانه اشتغال تخصصی دریافت کرده باشند.

اللهیاری با اشاره به اینکه 10 هزار نفر عضو این سازمان هستند، ادامه داد: شعبات نمایندگی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره هم اکنون در 31 استان کشور فعال هستند و به مردم خدمات مورد نیاز را ارایه می دهند.

وی، امسال را سال تقویت شوراهای استانی دانست و از روسای استانی خواست با اتخاذ برنامه های ساختارمند و علمی به نیازهای گوناگون استان تحت نظارت خود پاسخ دهند.

http://www.irna.ir/fa/News/80632953/
.